Lek. wet. Marta Meissner

specjalista chirurgii weterynaryjnej
specjalista chorób psów i kotów

Pomysłodawczyni i założycielka Przychodni Saskavet.

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Wydziału Biotechnologii Medycznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

W 2019 roku, zdając państwowy egzamin w Puławach, zakończyła 3-letnie studia specjalizacyjne z Chorób Psów i Kotów, uzyskując tytuł lekarza specjalisty w tej dziedzinie. We wrześniu 2024 roku uzyskała drugi tytuł specjalizacyjny, tym razem z chirurgii weterynaryjnej.

Od wczesnych lat dziecięcych fascynowała się światem zwierząt, którego tajniki mogła zgłębiać wychowując się w domu otoczonym lasem i zwierzętami. Doświadczenie w pracy lekarza weterynarii zdobywała jeszcze w trakcie studiów odbywając liczne staże kliniczne w kraju i zagranicą, m.in. na Uniwersytecie w Zurychu (Szwajcaria) – klinika małych zwierząt, w Londynie (UK), a także w Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie.

Regularnie uczestniczy w konferencjach, kongresach, warsztatach i szkoleniach dotyczących różnych dziedzin medycyny weterynaryjnej. Jej największą pasją są: chirurgia tkanek miękkich oraz dermatologia weterynaryjna.

W czasie wolnym wybiera aktywny wypoczynek m.in. nurkuje, jeździ na rowerze. Kocha góry i podróże, a wolne wieczory wypełnia literaturą faktu bądź obcowaniem ze sztuką. Malarstwo jest jej odskocznią od codzienności.

Lek. wet. Hanna Domańska

Absolwentka wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, który ukończyła z wyróżnieniem.

Jej główne obszary zainteresowań to anestezjologia weterynaryjna i leczenie bólu oraz intensywna terapia.

W naszej przychodni przeprowadza konsultacje anestezjologiczne i algezjologiczne, oraz dba o bezpieczny sen i zabezpieczenie przeciwbólowe Waszych zwierząt w okresie okołooperacyjnym. To właśnie ona monitoruje pacjentów w trakcie i po zabiegu, aby proces narkozy i wybudzania przebiegały prawidłowo.

Członkini AVA (Association of Veterinary Anaesthetists). Nieustannie pogłębia swoją wiedzę biorąc udział w licznych szkoleniach specjalistycznych, jak również kongresach i konferencjach.

Umiejętności z zakresu anestezjologii weterynaryjnej i zwalczania bólu zdobywała pod okiem światowej sławy anestezjologa – Petera Kronena, uczestnicząc w 3-stopniowym kursie organizowanym przez VASTA (Veterinär Anästhesie Schule für TechnikerInnen und ArzthelferInnen), który ukończyła w 2024 roku uzyskując tym samym tytuł VAT.

W wolnym czasie uwielbia spacery i górskie wędrówki oraz pochłania literaturę w stylu realizmu magicznego.

Lek. wet. Zofia Wiśnios

Absolwentka wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.
Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas licznych staży, gdzie pracowała ze zwierzętami nieudomowionymi oraz w laboratorium diagnostyki weterynaryjnej. Swoje pierwsze kroki jako lekarz stawiała w Klinice Całodobowej, dzięki czemu medycyna ratunkowa nie jest jej obca.

Stale podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych szkoleniach i konferencjach. W codziennej pracy stawia przede wszystkim na diagnostykę, znalezienie przyczyny choroby oraz komfort zwierzęcia w gabinecie.

Prywatnie opiekunka dwóch wspaniałych kotów. W wolnych chwilach wybiera aktywny wypoczynek, wspinaczkę i podróże.

Lek. wet. spec. Juliusz Lipiński

specjalista chirurgii weterynaryjnej

Specjalista chirurgii weterynaryjnej, lekarz z ponad 20-letnim doświadczeniem. Zajmuje się ortopedią, traumatologią, neurochirurgią. Nieustannie od lat poszerza i wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie terapii leczenia bólu z wykorzystaniem nowoczesnych metod medycyny regeneracyjnej – PRP, IRAP. Jako pierwszy w Polsce wykonał operację rekonstrukcji więzadła krzyżowego metodą TTA2.

Prywatnie pasjonat aktywności zimowych, podróży oraz wspinaczki.

Lek. wet. Cecylia Majak

spec. radiologii weterynaryjnej

Absolwentka wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. W 2022 roku uzyskała tytuł specjalisty radiologii weterynaryjnej, który był zwieńczeniem 3-letnich studiów specjalizacyjnych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Od początku swojej pracy uczestniczy w kursach i konferencjach z zakresu diagnostyki obrazowej. Wykonuje między innymi badania USG jamy brzusznej, płuc, tarczycy i struktur szyi, USG ginekologiczne i ciążowe, a także zdjęcia RTG. Konsultuje również pacjentów z przewlekłymi problemami z przewodem pokarmowym. Chociaż to właśnie diagnostyka obrazowa i gastroenterologia zajmują jej większą część pracy, to swoje zainteresowania kieruje także w stronę rozrodu psów i kotów oraz chorób zakaźnych małych zwierząt.

W wolnym czasie wybiera aktywny wypoczynek wraz z mężem i malutką córeczką.

lek.wet.spec. Wojciech Kowalczyk

specjalista chirurgii weterynaryjnej

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej AR w Lublinie. Specjalista chirurg z wieloletnim doświadczeniem min. z zakresu badań endoskopowych – gastroskopii, rynoskopii, bronchoskopii, kolonoskopii, laryngoskopii, cytoskopii czy otoskopii.

Autor artykułów naukowych, a także organizator szkoleń gastroskopii i rynoskopii weterynaryjnej małych zwierząt.

Prywatnie opiekun trzech kotów Tuni, Momo i Tajgi. Pasjonat sportów wodnych – windsurfingu i kitesurfingu.

Lek. wet. Aleksandra Wójcik

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, który ukończyła w 2008 roku i od tamtej pory nieprzerwanie zajmuje się pracą kliniczną. Szczególnie interesuje się kardiologią, anestezjologią oraz radiologią. Pracowała również jako tłumacz fachowej literatury weterynaryjnej.

Od 2012 roku konsultuje pacjentów kardiologicznych w warszawskich przychodniach i okolicach. Wykonuje badanie echokardiograficzne, EKG oraz pomiar ciśnienia krwi metodą Dopplera. W 2020 roku ukończyła specjalizacyjne studia podyplomowe „Choroby psów i kotów”. Jest członkiem European Society of Veterinary Cardiologists (ESVC).

Lek. wet. Urszula Grzesiuk

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Doświadczenie w pracy z gryzoniami, królikami i ssakami egzotycznymi zdobywała już od drugiego roku studiów w największych warszawskich lecznicach egzotycznych. Regularnie uzupełnia wiedzę praktyczną i teoretyczną o najnowsze doniesienia, uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach, kursach i warsztatach z zakresu chorób wewnętrznych, chirurgii, onkologii oraz stomatologii małych ssaków. Szczególnym zainteresowaniem darzy stomatologię królików i gryzoni, której przez kilka lat uczyła się w gabinecie najbardziej znanego polskiego specjalisty w tej dziedzinie – doktora Jakuba Kliszcza.

Od kilku lat prowadzi stronę internetową dla opiekunów zwierząt, która jest źródłem sprawdzonej wiedzy na temat zdrowia, diety i utrzymania małych ssaków domowych – www.gryzinfo.com.

Prywatnie jest Opiekunką małego domowego zoo, którego skład ciągle się zmienia. Obecnie tworzą je: suczka Erika, królica Kluska, trzy myszki oraz dwa akwaria z rybkami słodkowodnymi.

lek. wet. Maria Adamiak

Absolwentka wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Od początku swojej ścieżki zawodowej zajmowała się pacjentami w stanach
nagłych pracując w jednej z warszawskich całodobowych klinik. Do jej
szczególnych zainteresowań należą kardiologia oraz choroby układu
oddechowego.

W naszej Przychodni dr Maria ma pod opieką pacjentów internistycznych. Z zaangażowaniem poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach teoretycznych i praktycznych, w Polsce oraz za granicą. Najnowszym przedsięwzięciem dr Marii jest zagraniczny kurs kardiologiczny organizowany przez ceniony na całym świecie ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies).

W wolnym czasie uwielbia spacery po lesie i oglądanie „Przyjaciół”. Prywatnie opiekunka goldenki Mafii i kotki szylkretki Bodzi.

tech. wet. Luiza Serwin

Absolwentka Technikum Weterynaryjnego w Bydgoszczy.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w przychodniach weterynaryjnych i sklepach zoologicznych w różnych częściach kraju.
Od zawsze związana ze zwierzętami. Jako nastolatka samodzielnie odchowała 2-dniową suczkę Togę! Od tego momentu odpowiedzialność za życie i zdrowie stały się jej żelazną cechą.

Ukończyła kurs groomerski, a swoją pasję spełnia w naszej Przychodni strzygąc psy i koty. Jest niezastąpioną częścią zespołu Przychodni. Zarządza zapleczem technicznym i szpitalem dla zwierząt oraz jest nieocenionym wsparciem podczas pracy lekarzy.

Prywatnie opiekuje się 3 psami: dwoma bullterierami – Tofim i Dziunią oraz grzywaczem chińskim Kimi. Żartobliwie mówi, że ma 64 kg psów, aby nie zdradzać ich ilości. Na szczęście w opiece nad stadem ma wsparcie w mężu Remku oraz dwójce młodzieńców: Gabrielu i Natanielu, których od najmłodszych lat uczy miłości do zwierząt.

tech. wet. Patrycja Krystjanik

Absolwentka Studium Akademia Zdrowia, gdzie w 2012 roku uzyskała tytuł technika weterynarii.

W naszej rozwijającej się Przychodni dba nie tylko o zaplecze techniczne, lecz także pełni funkcję Managera Saskavet. Jest niezastąpiona w rozmowach z kontrahentami, zajmuje się organizacją pracy personelu, administracją oraz prowadzi nasze social media, gdzie wsparcie merytoryczne stanowią dla niej lekarze weterynarii.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w jednej z największych klinik warszawskich, gdzie doskonaliła swoje umiejętności i wiedzę.

Jest przewodnikiem 2-letniego, „prawie owczarka” Songo, z którym wspólnie trenują obedience, czyli sportowe posłuszeństwo. Lecz to nie wszystko, bo psi fitness też nie jest im obcy :). Uwielbiają wspólnie spędzać czas podczas wielokilometrowych wycieczek przez zakątki Warszawy i okolic.

Wieczorami najchętniej słucha podcastów, ogląda filmy i seriale kryminalne oraz poszerza swoją wiedzę w zakresie marketingu internetowego.

Justyna Skórska

Z wykształcenia pedagog pracy, z zawodu wieloletnia baristka i kadrowa, swoje „miejsce na ziemi” znalazła w branży weterynaryjnej.
Zwierzęta zawsze były obecne w jej życiu. uznała, że ta droga będzie najbliższa jej sercu, gdzie praca będzie nie tylko pracą, ale i pasją. Od lat prężnie rozwija się w tym kierunku.

W 2017 roku ukończyła kurs Fizjoterapii Małych Zwierząt w Warszawskim Studium Fizjoterapii Zwierząt. Staż zawodowy odbyła w klinice rehabilitacji Animal Acitve w Warszawie. Ukończyła między innymi kurs instruktora fitnessu dla psów u Pauli Gumińskiej, a także uczestniczyła w seminarium neurorehabilitacji funkcjonalnej u prof. Angeli Martins. Doświadczenie w branży weterynaryjnej zdobyła w jednej z warszawskich lecznic.

Prywatnie opiekunka dwóch kundelków – Dudiego i Agatki oraz dwóch szczurków – Bubusia i Bunia.

tech. wet. Alicja Rajdaszka

Absolwentka technikum weterynarii w Warszawie gdzie równocześnie ukończyła kurs laboranta weterynaryjnego.

Związana ze zwierzętami od najmłodszych lat. Obecnie studiuje zootechnikę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego gdzie poszerza swoją wiedzę na temat hodowli i chowu zwierząt.

W wolnym czasie wybiera czytanie biografii oraz aktywny wypoczynek. Prywatnie opiekunka kotki Phoebe.