Zabiegi pielęgnacyjne i strzyżenie/groomer

KĄPIELE

Wykonujemy kąpiele pielęgnacyjne (np. przed strzyżeniem) i kąpiele lecznicze (zalecone przez lekarza weterynarii).

Kąpiele pielęgnacyjne nie powinny być wykonywane zbyt często u psów, gdyż możemy nimi wywołać choroby skóry.

Zanim wykąpiemy twojego zwierzaka upewnimy się jaki szampon jest dla niego odpowiedni. Inne preparaty stosujemy u zwierząt ze stwierdzoną alergią skórną, a inne u tych, które nie mają żadnych problemów dermatologicznych.
Dobór odpowiedniego szamponu dla psa czy kota to bardzo ważna rzecz z perspektywy zdrowia i kondycji skóry. Jeśli nie wiesz w czym najlepiej pielęgnować zwierzaka – warto zasięgnąć porady w Przychodni. Pomożemy dobrać odpowiedni preparat i doradzimy jak często można go używać, bez uszczerbku na zdrowiu. Oczywiście są sytuacje, w którym będą konieczne częstsze kąpiele, np. gdy nasz przyjaciel postanowi wytarzać się w aromatycznych odchodach czy błocie.

STRZYŻENIE

Naszą groomerką jest tech. wet. Luiza Serwin. Można się do niej umawiać na strzyżenia telefonicznie, osobiście w recepcji lub przez naszego Facebooka. Przed strzyżeniem zostanie przeprowadzona rozmowa, aby dokładnie ustalić zakres zabiegu oraz oczekiwania względem strzyżenia.

STRZYŻENIE W SEDACJI

Nie każde zwierzę pozwoli na wykonanie niezbędnych czynności pielęgnacyjnych, gdy jest ich w pełni świadome. Jako lekarze weterynarii wiemy o tym bardzo dobrze, dlatego w Saskavet mamy możliwość przeprowadzenia strzyżenia w znieczuleniu (przez właścicieli często określanym jako „głupi Jaś”).

Jeśli chcesz wykonać taką usługę u swojego zwierzęcia, koniecznie umów się na wizytę kwalifikacyjną. Dopiero po badaniu zwierzęcia przez lekarza weterynarii zostanie podjęta decyzja czy pacjent kwalifikuje się do takiego strzyżenia. Podczas całej procedury poza groomerem, nad snem zwierzęcia czuwa lekarz weterynarii, który kontroluje parametry życiowe i dba o jego bezpieczeństwo.

Zapraszamy do zapisów 🙂

OBCINANIE PAZURKÓW

Jeśli Twój zwierzak nie lubi obcinania pazurków w domu, chętnie pomożemy! Profesjonalnie skrócimy pazurki, nawet najbardziej wymagającym podopiecznym (psy, koty, króliki, gryzonie, jeże, papugi, kanarki czy inne zwierzęta egzotyczne).

OCZYSZCZENIE GRUCZOŁÓW OKOŁOODBYTOWYCH

Podczas wizyty jest możliwość oczyszczenia gruczołów okołoodbytowych u psa lub kota. Zabieg ten przeprowadzany jest przed kąpielą, gdyż wydzielina z gruczołów ma specyficzny, nieprzyjemny aromat, który długo utrzymuje się na sierści.

Regularne opróżnianie gruczołów okołoodbytowych chroni zwierzę przed rozwinięciem stanu zapalnego w tym miejscu oraz w skrajnych przypadkach przetoką ropną. U zwierząt, które mają tendencję do zbierania się wydzieliny w gruczołach, zabieg ten powinien być przeprowadzany regularnie co 4.-6. tygodni przez lekarza weterynarii. Przepełnianie się gruczołów okołoodbytowych często jest objawem chorobowym, może np. towarzyszyć alergii czy nietolerancji pokarmowej. Znając przyczynę, po odpowiedniej suplementacji, możemy znacznie ograniczyć nadmierne przepełnianie się gruczołów okołoodbytowych, a co za tym idzie konieczność ich opróżniania.