W naszej warszawskiej przychodni weterynaryjnej wykonujemy liczne badania diagnostyczne. Jedną z najpowszechniejszych i najbezpieczniejszych metod diagnostycznych jest badanie ultrasonograficzne. W Saskavet dysponujemy wysokiej klasy aparatem ultrasonograficznym Sonoscape 2, który spełnia wszystkie obowiązujące współcześnie normy i wymagania.

usg psa
usg weterynaryjne
W przychodni Saskavet wykonujemy badanie USG jamy brzusznej, oraz USG wycinkowe poszczególnych narządów/układów. Np. USG układu moczowego, USG układu pokarmowego czy USG układu rozrodczego. Prowadzimy diagnostykę ciąży, a także w trakcie prowadzenia ciąży za pomocą diagnostyki ultrasonograficznej wykonujemy biometrię płodową. Także przy pomocy aparatu ultrasonograficznego wykonywane są badania Echo serca – na specjalistycznym sprzęcie. Właściciele zwierząt powinni jednak pamiętać, że przed przystąpieniem do badania ultrasonograficznego pies czy kot powinien zostać odpowiednio przygotowany – najczęściej chodzi po prostu o to, by zwierzę nie było karmione kilka godzin przed badaniem.

Planując udać się do weterynarza na USG psa lub kota należy jednak mieć na uwadze, że na zabieg zwierzę trzeba uprzednio zapisać. Rejestracja nie obowiązuje jedynie w przypadkach szybkiej diagnostyki (badanie typu FAST) lub w nagłych sytuacjach, gdy stan zdrowia zwierzęcia wymaga szybkiego działania.