Paszporty

paszporty dla zwierząt
Wystawiane na miejscu, w przychodni. Paszport można wystawić zwierzęciu (pies, kot, fretka), które uprzednio zostało zaimplantowane chip’em z określonym numerem (identyfikacja zwierzęcia).  Jeśli twoje zwierze nie posiada chip’u, nie martw się.  Czipowanie można wykonać tego samego dnia, w którym wystawiany jest paszport.

Czipowanie

To wprowadzenie implantu (chip’u) z zakodowanym konkretnym numerem pod skórę. Wykonuje się to specjalnym urządzeniem wyposażonym w igłę przez którą przechodzi chip. Implant ten wprowadzamy w fałd skórny po lewej stronie szyi. To ustalenie międzynarodowe, ułatwia późniejszą identyfikację zwierzęcia.

Szczepienie przeciwko wściekliźnie

wyjazdy zagraniczne szczepieniaWyjeżdżając za granicę nasz pupil musi mieć aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.  Bardzo ważne jest, żeby ostatnie szczepienie zostało wykonane już po wprowadzeniu czipu. Wówczas szczepienie to traktowane jest jako „ważne” (wpis w paszporcie).
Jeżeli szczepisz zwierzę po raz pierwszy lub była „luka” pomiędzy wyznaczonym terminem szczepienia a faktycznym szczepieniem, pamiętaj, szczepienie staje się ważne dopiero po 21.dniach od daty jego wykonania. Dopiero wtedy można legalnie przekroczyć granicę.
Przepisy te przestrzegane są restrykcyjnie ponieważ Polska NIE jest krajem wolnym od wścieklizny.
Według prawa, wzystkie psy w Polsce muszą być po raz pierwszy zaszczepione p/ko wściekliźnie pomiędzy 3. a 4. miesiącem życia. Każde szczepienie p/ko wściekliźnie wykonane u psa w naszym kraju ważne jest przez 1 rok.

Jeśli chcesz, możemy wysyłać Ci przypomnienia (sms, e-mail) dotyczące zbliżającego się terminu szczepienia.  Tę chęć najlepiej zgłosić w naszej recepcji.

Orzeczenia i zaświadczenia lekarskie

W wielu krajach wymagane jest orzeczenie/ zaświadczenie o dobrym stanie zdrowia zwierzęcia. Wymogi konieczne do spełnienia przed wyjazdem do poszczególnych krajów znajdziemy na stronie Głównego  Inspektoratu Weterynarii  https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/przemieszczenia-niehandlowe—podroz-ze-zwierzetami-towarzyszacymi