Przychodnia weterynaryjna Saskavet, znajdująca się w Warszawie, oferuje pomoc z zakresu chirurgii i ortopedii weterynaryjnej.

Chirurgia weterynaryjna obejmuje specjalistyczne leczenie schorzeń i kontuzji, takich jak m.in. złamania, skręcenia, urazy wewnętrzne czy guzy oraz wszystkie inne nieprawidłowości wymagające tego typu interwencji. Chirurg weterynarz podejmuje się wykonania zabiegów mających na celu ratowanie zdrowia i życia zwierząt, a także innych operacji, takich jak sterylizacja czy kastracja kota i psa. Zabiegi przeprowadzane są w sterylnych warunkach, zapewniających zwierzętom bezpieczeństwo.

Świadczymy także wsparcie z zakresu ortopedii zwierzęcej, umożliwiającej przeprowadzenie zabiegów, takich jak m.in. rekonstrukcje więzadeł i stawów. Specjaliści w tej dziedzinie pozwalają wrócić pupilom do formy po różnego typu urazach.

Ciało obce – źdźbło trawy – po usunięciu z jamy nosowej

 Pięknie gojąca się rana pooperacyjna po zabiegu usunięcia kamieni z pęcherza moczowego

*Zabiegi planowane

O potrzebie ich wykonania decyduje lekarz. Konieczne jest wykonanie badania klinicznego oraz często badań dodatkowych przed umówieniem terminu zabiegu (np. badania krwi).

*Kastracje kocurów

Zwykle nie wymagają dłuższego planowania. Badanie kwalifikujące do zabiegu przeprowadzane jest bezpośrednio przed kastracją (oczywiście nie dotyczy to zwierząt chorych – wówczas konieczna jest wcześniejsza konsultacja lekarska). Przyprowadzamy kocurka będącego na czczo minimum 6 godzin. Zwierzę jest wybudzone i gotowe do wyjścia do domu około 2 godziny od pojawienia się w przychodni.

*Konsultacje ortopedyczne

Zapisujemy się na miejscu w przychodni, przez facebook’a, stronę internetową lub telefonicznie.

*Przygotowanie pacjenta do zabiegu

Czyli głodówka przed zabiegiem.
Jej długość zależy od rodzaju planowanego zabiegu, np. do kastracji kocura wystarczy 6h, ale do laparotomii konieczna jest już głodówka 24-godzinna.
Nie wszystkie gatunki zwierząt wymagają przygotowania dietetycznego, powyższe przykłady dotyczą psów i kotów.

*Zalecenia pooperacyjne

Wydawane bezpośrednio po zabiegu przez operatora.

Fredek z łapką w gipsie, jeszcze pod wpływem narkozy