ORTOPEDIA I CHIRURGIA TWARDA

Ortopedia to dziedzina medycyny weterynaryjnej zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób układu ruchu.

W SaskaVet konsultacje ortopedyczne odbywają się w każdy poniedziałek i prowadzone są na zapisy. Konsultacje opierają się na badaniu manualnym nieznieczulonego zwierzęcia, zwykle uzupełnionym o badanie manualne w sedacji i diagnostykę RTG.

Obejmują min. diagnostykę szczeniąt i psów dorosłych w kierunku dysplazji stawów, diagnostykę oraz leczenie zmian zwyrodnieniowych, złamań, urazów i zwichnięć, oraz uszkodzeń więzadeł. W SaskaVet istnieje również możliwość wykonania badania ortopedycznego celem zakwalifikowania psa do ubezpieczenia zdrowotnego.

Oprócz tego zajmujemy się leczeniem chirurgicznym chorób ortopedycznych, min. chirurgią stawową. Wykonujemy zabiegi osteosyntezy kości po złamaniach, zabiegi chirurgicznego leczenia zwichnięć stawów i zerwania wiązadeł oraz zabiegi na kręgosłupie. Prowadzimy również terapie wykorzystaniem nowoczesnych metod medycyny regeneracyjnej – PRP, IRAP.

Pacjentów ortopedycznych konsultuje i operuje lek. wet. spec. Juliusz Lipiński, lekarz z ponad 20-letnim doświadczeniem, specjalista z zakresu chirurgii weterynaryjnej.